2023-2024 Güz Dönemi İkinci Öğretim Öğrencileri ile Filistin’in Gazze Şehrinde İkamet eden Öğrencilerin Harç İade İşlemleri

Resmî Gazetede 17 Kasım 2023 tarihinde yayınlanan 2023-2024 Eğitim-öğretim yılında yükseköğretim kurumlarında cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkısı olarak alınacak katkı payları ve öğrenim ücretlerinin tespitine dair kararda değişiklik yapılması hakkında karar kapsamında;

  1. Geçici Madde 2 de belirtilen kriterleri sağlayan öğrencilerin öğretim ücretlerinin iade edilebilmesi için sistem hazırlanmış olup https://harciade.cu.edu.tr adresinde açılmıştır. Belirtilen adres üzerinden kendinize ait IBAN bilgisi, telefon ve e-posta adresi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Girilen bilgiler sistem üzerinden kontrol edilecek olup bankaya yatırmış olduğunuz öğrenim ücreti iade edilecektir.

    IBAN bilgilerini belirtilen sisteme 2022-2023 Bahar döneminde girmiş olan öğrencilerimizin hesap bilgilerinde bir değişiklik bulunmuyorsa tekrar işlem yapmalarına gerek yoktur.
  1. Geçici Madde 3 kapsamında 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Döneminde; ailesi veya kendisi Filistin'in Gazze şehrinde ikamet eden ve Üniversitemiz programlarına devam eden ön lisans ve lisans öğrencilerinin iade işlemlerinin yapılabilmesi için belirtilen şehirde ikamet ettiklerini gösteren belge ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına yazılı olarak 15 Aralık 2023 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Karar metnine ulaşmak için tıklayınız.